Слідкуйте за нами:

Топографічна зйомка земельної ділянки

Home Землеустрій і геодезія Топографічна зйомка

Потрібна допомога?

    Топографічна зйомка земельної ділянки

    Одним із напрямків роботи Юридичної компанії «Білоус і Партнери» є з проведення топографічної зйомки земельних ділянок.

    Співробітники компанії – це професіонали і висококваліфіковані фахівці, які мають вищу освіту, кваліфікаційні сертифікати, сучасне технічне і технологічне забезпечення.

    Топографічна зйомка (топозйомка) – це комплекс геодезичних робіт, що виконуються на місцевості для складання топографічних карт і планів. Розрізняють зйомки для складання топографічних карт і планів великих масштабів (1: 500, 1: 1000, 1: 2000, 1: 5000) і дрібних (1: 10 000, 1: 25 000 і дрібніше). У інженерній геодезії виконуються в основному тільки топозйомки великих масштабів. Зйомці і відображенню на топографічних планах підлягають усі елементи  місцевості (контури населених пунктів, сади, ліси, озера, річки, лінії доріг тощо), існуючої забудови, благоустрою, підземних і надземних комунікацій, а також рельєф місцевості.

    Ситуацію місцевості відображають на топографічних планах умовними знаками, а рельєф – горизонталями у поєднанні з підписом відміток характерних точок. Характерними точками рельєфу є вершина гори, дно котловану, найнижча точка. Горизонталь – це лінія на плані, що сполучає точки з рівними висотами. Точки, що визначають на плані положення контурів ситуації, умовно ділять на тверді і не тверді. До твердих відносяться чітко відображені контури споруд, побудованих по довгострокових матеріалів (цеглини, бетону), наприклад кути капітальних будівель. Контури, які не мають чітких меж, наприклад луги, ліси, рілля, відносять до не твердих.

    На топографічні плани наносяться пункти планових і висотних геодезичних мереж, а також усі точки, з яких роблять зйомку, якщо вони закріплені постійними знаками.

    На спеціалізованих планах допускається відображення не усієї ситуації місцевості, а тільки тих об’єктів, які потрібні. Наприклад, при подеревній топографічній зйомці робиться зйомка тільки дерев і кущів з описом характеристик. Подеревна топозйомка виконується в масштабах 1: 500 і більше з метою обліку і моніторингу зелених насаджень. Топографічну зйомку виконують з точок місцевості, положення яких в прийнятій системі координат відоме. Такими точками є пункти опорних державних і інженерно-геодезичних мереж. Проте їх кількості, що доводиться на площу ділянки, що знімається, в основному буває недостатньо, тому геодезична основа згущується. Знімальна основа розвивається від пунктів планових і висотних опорних мереж. На топографічні плани повинні наноситися усі існуючі підземні і надземні споруди (комунікації).

    У разі відсутності планів підземних і надземних споруд (комунікацій), виконавчих креслень, матеріалів виконавчої і контрольної геодезичної зйомок, їх недостатньої повноти або точності виконується зйомка і обстеження підземних і надземних споруд методами, вживаними при горизонтальній і висотній зйомці забудованих територій.

    Геодезичні роботи по зйомці і обстеженню існуючих підземних споруд включають:

    • збір і аналіз наявних матеріалів про підземні споруди (виконавчих креслень, інженерно-топографічних і кадастрових планів, матеріалів виконавчої і контрольної геодезичних зйомок та ін.);
    • рекогносцирувальне обстеження (пошук на місцевості споруд, визначення їх призначення і ділянок для пошуку прокладень за допомогою трубокабелешукачів);
    • обстеження підземних споруд в колодязях (шурфах);
    • пошук і зйомка споруд, які не мають виходів на поверхню землі;
    • планова і висотна зйомки виходів підземних споруд на поверхню землі;
    • cкладання плану і при необхідності схеми мереж підземних споруд з їх технічними характеристиками;
    • узгодження повноти плану підземних споруд і технічних характеристик мереж, нанесених на план з експлуатуючими організаціями.

    Також, за додатковим завданням замовника виконуються: складання ескізів опор, визначення напруги і числа дротів в лініях електропередачі і зв’язку, марки дротів і кабелів, числа кабелів, відомчої приналежності комунікацій, габаритів і номерів опор, розташування прокладень на опорах, висоти опор і естакад.

    За результатами виконання топографічної зйомки підземних і надземних споруд надаються:

    – плани надземних і підземних споруд, погоджені з експлуатуючими організаціями;

    – каталоги координат виходів, кутів повороту і інших точок підземних споруд.

    Масштаби і висоти перерізу рельєфу топографічних зйомок, точність, детальність, повнота і оформлення топографічних планів і інших топографо-геодезических матеріалів повинні відповідати вимогам і основним положенням законодавства.

    За більш детальною інформацією щодо послуг в сфері землевпорядкування та проведення топографічної зйомки земельних ділянок звертайтеся до спеціалістів Юридичної компанії «Білоус і Партнери».

    Як Ви хочете з нами зв'язатися?