Слідкуйте за нами:

Зміна цільового призначення землі

Home Землеустрій і геодезія Зміна цільового призначення

Потрібна допомога?

    Зміна цільового призначення земельних ділянок

    Одним із напрямків роботи Юридичної компанії «Білоус і Партнери» є послуги в сфері землевпорядкування, зокрема, але не виключно це зміна цільового призначення земельних ділянок.

    Умовно порядок зміни цільового призначення земельної ділянки можна розділити на три етапи.

    Перший етап порядку зміни цільового призначення земельних ділянок передбачає необхідність розробки і узгодження проекту відведення земельних ділянок. При зміні цільового призначення земельних ділянок державної або комунальної власності, користувачі або зацікавлені особи повинні звернутися в орган місцевої виконавчої влади для отримання дозволу на розробку проекту землеустрою по його відведенню. При зміні цільового призначення земельних ділянок приватної власності власникові не треба отримувати дозвіл на розробку проекту землевідведення – власник сам замовляє цей проект в компанії, що має в штаті сертифікованих інженерів-землевпорядників, а також технічне і технологічне забезпечення.

    Другий етап порядку зміни цільового призначення земельних ділянок

    • погодження проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення відповідно до чинного законодавства України;
    • подання проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення у відповідний орган місцевого самоврядування, затвердження та надання відповідного рішення.

    Третій етап рішення про зміну цільового призначення земельних ділянок за участі Верховної Ради

    Третій етап законодавство передбачає лише для випадків, коли рішення про зміну цільового призначення земельних ділянок вимагає узгодження з Верховною Радою України або Кабінетом Міністрів України.

    Узгодження матеріалів місця розташування об’єкту, який передбачається розмістити на земельній ділянці особливо цінних земель державної або комунальної власності зі зміною його цільового призначення, здійснюється за узгодженням з Верховною Радою України.

    Кабінетом Міністрів України узгоджується зміна цільового призначення земельних ділянок природно-заповідного і іншого природоохоронного призначення, історико-культурного, лісогосподарського призначення, що знаходяться в державній або комунальній власності.

    Враховуючи проведення в країні земельної реформи і як показує багаторічна практика, зміна цільового призначення земельних ділянок – це трудомісткий процес, що займає певний період часу і вимагає кваліфікованих знань і практичних умінь фахівців.

    За більш детальною інформацією щодо послуг у сфері землевпорядкування та зміни цільового призначення земельних ділянок звертайтеся до спеціалістів Юридичної компанії «Білоус і Партнери».

    Як Ви хочете з нами зв'язатися?