Слідкуйте за нами:

Проект землеустрою

Home Землеустрій і геодезія Проект землеустрою

Потрібна допомога?

  Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки

  Проект землеустройстваОдним з напрямків роботи Юридичної компанії «Білоус і Партнери» є послуги в сфері землеустрою, в тому числі розробка проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

  Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки – це документація із землеустрою, яка розробляється юридичними особами або фізичними особами-підприємцями, що мають в штаті сертифікованих інженерів-землевпорядників, а також технічне і технологічне забезпечення.

  Процес відведення ділянки в Києві та Київській області

  Процес відведення ділянки – це збір і подача певного пакету документів (заяв, дозволів і т. д.), які містять і передають інформацію про конкретну земельну ділянку, що підлягає відведенню для різних цілей.

  Документацію із землеустрою (в тому числі і проект відведення земельної ділянки) розробляють інженери – землевпорядники. Інформація про таких фахівцях внесена до спеціального реєстру, а кваліфікація підтверджується кваліфікаційними сертифікатами.

  Проект відведення розробляється, базуючись на конкретний документ (рішення). Такі документи видаються органами місцевого самоврядування. Якщо рішення немає, то проект може розроблятися за принципом «мовчазної згоди», про що повідомляється орган місцевого самоврядування.

   

  Процесс отвода участка

   

  Процедура підготовки документів розподіляється на кілька базових етапів:

  1 етап. Отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки

  Початковим і ключовим моментом для оформлення землі стане прояв ініціативи – звернення до органу місцевої влади, що має повноваження забезпечувати розподіл земельних ресурсів на певній території. Звернення оформляється подачею заяви. До нього додаються документи: копія всіх сторінок паспорта та ідентифікаційного коду заявника, графічні матеріали місця розташування земельної ділянки.

  2 етап. Виготовлення та узгодження проекту землеустрою

  Отримавши дозвіл на розробку проектної документації, наступним моментом стане пошук сертифікованих фахівців, які візьмуть на себе підготовку проекту і організують необхідні заходи для його погодження та затвердження.

  3 етап. Реєстрація земельної ділянки в загальній інформативній базі – земельний кадастр

  Законодавство, що регулюють земельні питання, передбачає необхідність після узгодження проекту відведення, обов’язкове внесення інформації про землю в кадастр (присвоєння індивідуального кадастрового номера).

  4 етап. Затвердження проекту відведення

  Погоджений проект, слід надати в той же орган, куди заявник звертався про виділення ділянки. Після подання заявником відповідного переліку паперів для відводу ділянки, органом місцевого самоврядування приймається рішення. Документ повинен містити інформацію про затвердження проекту і передачу ділянки у власність або користування.

  5 етап. Реєстрація права власності в реєстрі

  Завершальним етапом оформлення землі стане реєстрація права власності на нерухомість в Реєстрі майнових прав. Для цього через місцеві Центри адміністративних послуг подаються такі документи: рішення органу місцевого самоврядування про затвердження проекту відведення та передачу ділянки у власність або користування, виписка з земельного кадастру, копії паспорта та коду заявника, квитанція, яка підтверджує внесення плати за надання такої послуги.

   

  оформление проекта землеустройства

  З чого почати підготовку та оформлення проекту землеустрою?

  1. Подати заяву / клопотання і повний пакет документів

  Заявник, який бажає отримати земельну ділянку, ініціює початок процесу. Подає до органу місцевого самоврядування заяву встановленої форми. В обов’язковому порядку до заяви подається необхідний для позитивного рішення пакет документів.

  2. Розробити і узгодити проект

  Для розробки проекту відведення слід залучати фахівців, які мають кваліфікаційні сертифікати, що дозволяють працювати в такій сфері. Співпраця з ними оформляється укладенням договорів на надання таких послуг.

  3. Затвердження проектної документації

  Такий етап проводиться органами місцевого самоврядування після подачі заяви і документів.

  4. Отримати документи на землю

  Реєстрація та підтвердження права власності, шляхом подачі пакета всіх отриманих і підготовлених паперів через Центр адміністративних послуг. Для того щоб не обтяжувати себе зайвими клопотами, практичним і важливим рішенням буде довірити виконання всіх описаних робіт фахівцям. Співробітники нашої компанії надають комплексні послуги з розробки та узгодження проектів відведення земельних ділянок, а також реєстрації права власності, з урахуванням всіх можливих нюансів і особливостей законодавства.

  Законодавча база по темі: Проект відведення земельної ділянки

  1. Проект землеустрою включає в себе текстові та графічні матеріали, обов’язкові положення, встановлені завданням на розробку проекту, інші дані, необхідні для відведення земельної ділянки і складається у разі відведення земельних ділянок у власність або в оренду.
  2. Надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.
  3. Особа, зацікавлена ​​отримати у власність або в користування земельну ділянку із земель державної або комунальної власності звертається до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
  4. Відповідно до статті 123 Земельного кодексу України, орган виконавчої влади або місцевого самоврядування, в рамках своїх повноважень, в місячний термін розглядає клопотання і дає дозвіл на розробку проекту землеустрою або надає мотивовану відмову у його наданні.
  5. Проект землеустрою розробляється на основі завдання, затвердженого замовником, що є невід’ємною частиною договору на проведення відповідних робіт. Типовий договір про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 266 від 04.03.2004 року.
  6. Згідно Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» в разі, якщо проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає обов’язковій державній експертизі землевпорядної документації, погоджений проект подається до відповідного органу земельних ресурсів для здійснення такої експертизи.
  7. Керуючись статтею 123 Земельного кодексу України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а в разі потреби, після здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації та отримання позитивного висновку, приймає рішення про надання земельної ділянки у власність або користування.

  Зателефонуйте нам:

  Гарантія результату!

  За більш детальною інформацією щодо послуг в сфері землевпорядкування та розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, звертайтеся до спеціалістів Юридичної компанії «Білоус і Партнери».

  Як Ви хочете з нами зв'язатися?