Слідкуйте за нами:

Відновлення втрачених документів

Home Нерухомість Відновлення втрачених документів

Потрібна допомога?

    Відновлення втрачених документів

    Одним із напрямків роботи Юридичної компанії «Білоус і Партнери» є послуги у сфері нерухомості, зокрема, але не виключно – відновлення втрачених документів.

    На жаль, документи мають властивість губитися, вони можуть бути пошкоджені або навіть викрадені. Важливо пам’ятати: втрата документа не тягне за собою втрату права власності. Не потрібно впадати у відчай, практично будь-який документ можна відновити.

    Якщо оригінал правовстановлюючого документа загублений, викрадений або пошкоджений, можна отримати дублікат. Для цього необхідно звернутися у відповідну інстанцію, яка видала оригінал документа.

    За загальним правилом, у разі втрати або зіпсування документа, лише суб’єкт, що видавав такий документ, може видати його дублікат. При цьому, втрата чинності нормативно-правовим актом, на підставі якого відповідний суб’єкт видавав документ, не є підставою для відмови у видачі дубліката документа. Єдиною підставою, за наявності якої видача дубліката документа не може бути здійснена суб’єктом, який видав такий документ, це ліквідація (припинення діяльності) такого суб’єкта. У такому випадку видача дубліката документа здійснюється правонаступником відповідного суб’єкта або архівною установою (якщо передбачається передача документів до архіву).

    Документи, що підтверджують факт переходу права власності на нерухоме майно від попереднього власника до нового (договори купівлі-продажу, міни, дарування тощо), як правило, видаються нотаріусами. До передачі в архів примірників документів, дублікат втраченого документа видається нотаріусом, який посвідчував такий документ. Після передачі документів в архів, дублікат документу видається державним нотаріальним архівом.

    Отримати дублікат втраченого документу на нерухоме майно може лише його власник або уповноважена особа на підставі довіреності.

    Бувають випадки, коли оформити дублікати загублених правовстановлюючих документів не представляється можливим у силу різних причин. У такому випадку варіантом розв’язання проблеми служить подача до суду позовної заяви про визнання права власності на об’єкт нерухомості або про встановлення юридичного факту. Рішення суду при цьому стає правовстановлюючим документом.

    На заключному етапі дублікат правовстановлюючого документа або рішення суду підлягає реєстрації в Державному реєстрі прав на нерухоме майно.

    За більш детальною інформацією щодо відновлення втрачених документів звертайтеся до спеціалістів Юридичної компанії «Білоус і Партнери».

    Як Ви хочете з нами зв'язатися?