Слідкуйте за нами:

Інвентаризація земель

Home Землеустрій і геодезія Інвентаризація земель

Потрібна допомога?

  Інвентаризація земель

  Одним із напрямків роботи Юридичної компанії «Білоус і Партнери» є послуги в сфері землевпорядкування, зокрема, але не виключно – проведення інвентаризації земель.

  Інвентаризація земель проводиться з метою: встановлення місця розташування об’єктів землеустрою, їх меж, розмірів, правового статусу, виявлення земель, які не використовуються, або використовуються нераціонально, не за цільовим призначенням, виявлення і консервації деградованих сільськогосподарських угідь і забруднених земель, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення державного земельного кадастру, державного контролю за використанням та охороною земель і прийняття на їх основі відповідних рішень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

  У разі виявлення при проведенні інвентаризації земель державної та комунальної власності земель, не віднесених до тієї чи іншої категорії, віднесення таких земель до відповідної категорії здійснюється органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування на підставі відповідної документації із землеустрою, погодженої та затвердженої в установленому законом порядку.

  Для чого потрібна інвентаризація земель?

  Інвентаризація земель проводиться, щоб уточнити або з’ясувати розташування об’єктів землеустрою, межі цих об’єктів (без закріплення на місцевості), встановити земельні ділянки, які не використовуються, використовуються нераціонально або використовуються не за цільовим призначенням, а також не у відповідності з дозволеним використанням, отримати інші характеристики земель.

  Зазвичай, інвентаризація ведеться, якщо правовстановлюючі документи на земельні ділянки відсутні або не є повними, земельні ділянки не відповідають їх фактичному місцю розташування і площі, змінився власник прав земельних ділянок. При проведенні реорганізації юридичної особи інвентаризація проводиться обов’язково для складання розподільчого балансу або договору про приєднання (злиття).

  Матеріали інвентаризації, затверджені в установленому порядку, – це база для складання дійсних правовстановлюючих документів, узгодження та закріплення меж земельних ділянок, ведення межування і подальшого проходження державного кадастрового обліку.

  Для забезпечення інвентаризації земель проводяться підготовчі роботи зі збору та аналізу існуючих правовстановлюючих документів, аерофотознімання, топографо-геодезичні, картографічні робіт, інше.

  По завершенню інвентаризації готується “Технічний звіт по інвентаризації земель”, який містить необхідні документи і план (карту) території.

  За більш детальною інформацією щодо послуг інвентаризації земель звертайтеся до спеціалістів Юридичної компанії «Білоус і Партнери».

  Як Ви хочете з нами зв'язатися?